Szczelne, kompletne dachy


Na niektórych dachach wymagających remontów konieczne jest coś więcej, aniżeli wymiana uszkodzonych dachówek, czy arkusza blachy. hydroizolacje, z fachowego punktu widzenia niezbędne raczej u podnóża budynków, są czasami konieczne do zastosowania, także na ich wierzchołkach.
Ciągle jeszcze istnieją dachy, szczególnie w starszym, drewnianym budownictwie, nie tylko kryte starymi rodzajami papy, ale całkowicie niezaizolowane i niedocieplone. Dla kogoś więc, kto myśli o zmniejszeniu strat ciepła w domu albo o zagospodarowaniu poddasza, niezbędna jest izolacja, która spełni zarówno funkcję ochronną przed wilgocią, jak i dociepli dom. Najlepszym tutaj rozwiązaniem będzie użycie pianki poliuretanowej, przy czym – i jest to konieczne – należy do tego celu wynająć firmę, dla której naprawa dachów nie stanowi problemu.
Chodzi o to bowiem, że nawet z samym dociepleniem sobie nie poradzimy, a wymiana pokrycia dachowego albo nawet części więźby dachowej przerasta możliwości nawet najsprawniejszej, tzw. złotej rączki. W takich wypadkach trzeba niestety zdać się na fachowców, a poza tym kompleksowe docieplanie dachów dobrze jest połączyć z innymi, niezbędnymi robotami, gdyż często mogą nadawać się do wymiany inne dachów elementy, np. rynny albo rury spustowe.
Zobacz jak wyglądają nowoczesne hydroizolacje w systemie płynych membran na stronie ATP-BUDOWNICTWO.PL